Instaliacija “Lazerinės pelės”. Pranešimas “Ar visi japonai sapnuoja robotus?”

So Kanno

nowJapan veiksmą užkurs lazerinės pelės! Ir jos ne juokais pamojuos neoninėmis uodegomis. So Kanno konstruoja neįtikėtinus robotus, kurie piešia, važiuoja ir purto meno pasaulį technologinėmis invazijomis.

Paroda ir pranešimas.

„Lazerinės pelės“ („Lasermice“) yra robotų spiečiaus instaliacija, kurią sudaro 60 mažų robotų-pelių. Instaliacija įkvėpta sinchroninio vabzdžių elgesio, pavyzdžiui, jonvabalių. Paprastai spiečiaus tarpusavo bendravimas yra nematomas, tačiau instaliacijoje robotai sukuria matomą komunikaciją lazerio ir šviesos detekroriaus pagalba. Susitikdamos, pelės “pasisveikina”, trinktelėdamos įmontuotu plaktuku į grindis. Chaotiškas judėjimas, lazerio spinduliai, pūkuotas kailiukas ir plaktukų dūžiai kuria audiovizualinį erdvinį potyrį. Dažniausiai tokia kelių įrenginių sistema prijungiama prie vienos valdymo sistemos. Priešingai, kiekviena pelė yra autonominė ir bendraujanti.

Tokia sistema vadinama spiečiaus intelektu, atrastu stebint plūstančias gyvūnų grupes – paukščius, žuvis, bites ir skruzdėles. Žmonės klausosi varlių choralo, stebi skrendančius paukščių spiečius ir atranda grožį, ritmiką, harmoniją. Kūrėjas klausia: „Ar įmanoma sukurti dirbtinį gamtos reiškinį spiečiaus principu?“.

Instaliacija veiks rugsėjo 14-15 dienomis Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Kūrėjas pristatys pranešimą “Ar visi japonai sapnuoja robotus?”

 

Pranešimas
Berlyne gyvenantis ir Japonijos medijų festivalių laurais apipiltas Kanno yra tarpkultūrinis Rytų ir Vakarų kūdikis. Nestokojantis aštrios minties, įžvalgumo ir saviraiškos laisvės, Kanno žaismingai papasakos apie savo patirtis japonų visuomenėje bei kurlink juda kadaise technologijų progreso sostinė.