Paroda. 08.29-09.20, 2020.

Kazuki TAKAKURA

Pikselio genijus.

Menininkas, iliustratorius, kompiuterinių žaidimų kūrėjas, pikselio maestro. Teatro trupės “HANCHU-YUEI” meno vadovas, parodų rengėjas ir dalyvis (PIXEL OUT umwelt), žaidimų studijos “STUDIO TOKOYO” įkūrėjas. Gimęs 1987 metais. Baigė Tokyo Zokei meno universitetą.

Visos Kazuki Takakuros aistros sukasi aplink pikselį. Kazuki Takakuros darbų kompozicijos dažnai yra persotintos informacija ir ženklais, su ryškia tipografika, triukšmingos, daugiaaukštės, eklektiškos iki tiek, kad vėl atsiranda harmonija. “Visai kaip Tokijus!” – dažnas jo tėvynainis sušuktų.

“Evoliucionuojant internetui, pikselio menas ir polifoninės melodijos tapo tartum priklausančios kompiuteriniams žaidimams. Tačiau abi šios meno formos vystosi ir nepriklausomai. Kontekstualizuodamas jas savo darbuose, tikiuosi įtvirtinti šią savitą kultūrą.” – pasakoja Takakura. Anot jo, žmonės tūkstantmečiais konstruoja sudėtingiausius vaizdus – kilimus, audinius iš mažiausių dalėlyčių – iš taško, kvadratėlio, mozaikos detalės. Tad netgi novatoriškam pikselio menui turime tam tikrą sociokultūrinę nostalgiją. Darbuose ryškiai atsispindi progreso kultūros – vartojimo, interneto, urbanistikos – temos. Tačiau čia jos nekritikuojamos, o anaiptol hiperbolizuojamos tol, kol įgauna naujas reikšmes.