Paroda. 08.29-09.20, 2020.

Yuko SHIMIZU

Pasaulių kūrėja tušu.

Niujorke įsikūrusi japonų iliustratorė ir vaizduojamojo meno dėstytoja. 2009 m. Shimizu pateko į “Newsweek Japan” kuruojama pasaulyje žinomiausių japonų šimtuką. Darbuojas kartu su pasauliniais prekių ženklais: VISA, Apple, Microsoft, Nike, Penguin, DC Comics, NY Times, WIRED ir kt.

Visgi atradimų kelias buvo vingiuotas ir iliustratore Shimizu tapo ganėtinai vėlai. Nors menas visada buvo jos aistra, Shimizu studijavo reklamą ir rinkodarą Waseda universitete bei 11 metų dirbo viešųjų ryšių srityje Tokijuje. Šie “praktiški karjeros pasirinkimai” nedarė jjos laiminga. Tad sudėjusi visas santaupas, 1999-aisiais Shimizu persikraustė į Niujorką ir po kelių metų baigė Niujorko Vaizduojamųjų menų mokyklos magistrą. Štai ir išniro pašaukimas – iliustracija! Shimizu taip pat yra išleidusi ne vieną savo darbų monografiją bei iliustruotas knygas.

Shimizu darbai dažnai prasideda nuo pieštuko ir popieriaus, toliau keliaujama nesibaigiančiais tušo linijų vingiais, kol galiausiai iliustracija spalvinama skaitmeniškai. Shimizu mėgaujasi nepilnai suvaldyta linija, netobulumais, kurie įneša asmeniškumo į jos darbus. Dažni japoniški motyvai, retro spalvinės schemos, tušo linijos artefaktai bei komiksinės kompozicijos yra jos braižo identitetas.